Πέμπτη, 15 Ιανουαρίου 2015

Περιοδείες και εξορμήσεις στελεχών και υποψηφίων του ΚΚΕ την Παρασκευή 16 Γενάρη.

Καθημερινές περιοδείες και εξορμήσεις στελεχών και υποψηφίων του ΚΚΕ σε όλη τη χώρα, ενόψει της εκλογικής μάχης στις 25 Γενάρη. Συγκεκριμένα, την Παρασκευή 16 Γενάρη διοργανώνονται οι εξής περιοδείες:

ΚΟ Αττικής
  • Στις 7μ.μ. συγκέντρωση στην Καισαριανή στην αίθουσα του Δημαρχείου με ομιλήτρια την Αλέκα Παπαρήγα, μέλος της ΚΕ και υποψήφια βουλευτή στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας. Θα απευθύνει χαιρετισμό η Κανέλλα Γεωργοπούλου, υποψήφια βουλευτής στη Β΄Αθήνας.
  • Στις 6.30 μ.μ. συγκέντρωση στο Πέραμα στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου Δημαρχείου Περάματος, με ομιλήτρια την Λουίζα Ράζου,  μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφια βουλευτής στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας. Θα χαιρετίσει η Παπαοικονόμου Στέλλα, υποψήφια βουλευτής στη Β Πειραιά.
  • Στις 6.30 μ.μ. συγκέντρωση στο Λαύριο στο Μηχανουργείο, με ομιλητή τον Δημήτρη Αρβανιτάκη, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ. Θα απευθύνει χαιρετισμό ο Συρίγος Βάλσαμος, υποψήφιος βουλευτής στην Αττική.
  • Στις 6.30 μ.μ. συγκέντρωση στην Ελευσίνα στο Εργατικό Κέντρο Ελευσίνας (Χαριλάου 30) με ομιλητή τον Γιάννη Γκιόκα, μέλος της ΚΕ και υποψήφιο βουλευτή στην Αττική.
  • Στις 7 μ.μ. συγκέντρωση στα Βριλήσσια στο πάρκο ΤΥΠΕΤ με ομιλητή τον Γιάννη Τασιούλα, μέλος της ΚΕ και υποψήφιο βουλευτή στη Β΄Αθήνας.
  • Στις 7 μ.μ. συγκέντρωση στον Αγ. Στέφανο στο Πνευματικό Κέντρο με ομιλητή τον Μιχάλη Χασιώτη, υποψήφιο βουλευτή στην Αττική.
  • Στις 7 μ.μ. συγκέντρωση στην Κηφισιά στο Δημαρχείο με ομιλητή τον Σπύρο Χαλβατζή, υποψήφιο βουλευτή στη Β΄ Αθήνας.
  • Στις 7 μ.μ. συγκέντρωση στην Αγ. Βαρβάρα στο 1ο ΚΑΠΗ Αγ. Βαρβάρας (οδός Καλαντζάκου) με ομιλήτρια την Βιβή Δάγκα, υποψήφια βουλευτή στη Β’ Αθήνας. Θα χαιρετίσει ο Κώστας Κακαράτζας, υποψήφιος βουλευτής στη Β΄Αθήνας.
  • Στις 6.30 μ.μ. συγκέντρωση στα Α. Λιόσια στο Α΄ ΚΑΠΗ (Λ. Φυλής 165) με ομιλητή τον Δήμο Κουμπούρη, μέλος της ΚΕ και υποψήφιο βουλευτή στην Αττική. Θα χαιρετίσει ηΡούλα Ελευθεριάδου υποψήφια βουλευτής στη Β' Αθήνας.
  • Στις 6.30 μ.μ. συγκέντρωση στην Παλλήνη στο Δημαρχείο Γέρακα (Ιθάκης 12) με ομιλητή τον Γιάννη Πρωτούλη, μέλος της ΚΕ και υποψήφιο βουλευτή στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας.
  • Στις 6.30 μ.μ. σε συγκέντρωση στο καφενείο «Αυλή του Αντώνη» στο Γαλάτσι (Γαλατσίου 88) θα μιλήσει η Αλεξάνδρα Μπαλού, υποψήφια βουλευτής Β’ Αθήνας.
  • Στις 11 π.μ. περιοδεία στη Χορωδία και τη Φιλαρμονική του Δήμου Αθηναίων με επικεφαλής τον Στέλιο Λάμπρου, υποψήφιο βουλευτή Α’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στα καταστήματα των Αμπελοκήπων με επικεφαλής την Μαρία Τσαγκατάκη, υποψήφια βουλευτή Α’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στο υπουργείο Πολιτισμού με επικεφαλής την Εύα Μελά, υποψήφια βουλευτή Α’ Αθήνας.
  • Στη 1 μ.μ. περιοδεία στο Νοσοκομείο «Μεταξά» με επικεφαλής την Ελπίδα Παντελάκημέλος της ΚΕ και υποψήφια βουλευτή Α’ Πειραιά και τον Νίκο Μπουντούρογλου, στέλεχος του Κόμματος.
  • Στις 11 π.μ. περιοδεία στο «ΙΑΣΩ GENERAL» με επικεφαλής τον Σπύρο Χαλβατζή, υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 12 μ. περιοδεία στο νοσοκομείο «Ανδρέας Συγγρός» με επικεφαλής την Όλγα Σιάντου, υποψήφια βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 12 μ. περιοδεία στον ΟΚΑΝΑ με επικεφαλής την Αφροδίτη Ρέτζιου, υποψήφια βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στις κεντρικές υπηρεσίες της Τράπεζας Πειραιώς, με επικεφαλής τηνΑλεξάνδρα Μπαλού, υποψήφια βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στη δημοσκοπική εταιρεία ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΙΣ με επικεφαλής τονΓιάννη Κομνηνό, στέλεχος του Κόμματος.
  • Στις 11 π.μ. περιοδεία στην αποθήκη ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ με επικεφαλής τον Γιώργο Πέρρο μέλος της ΚΕ και υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στη 1 μ.μ. σε συγκέντρωση εργαζομένων στο ξενοδοχείο «ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΙΑ» θα μιλήσει οΝίκος Παπαγεωργίου, υποψήφιος βουλευτής Β’ Αθήνας.
  • Στις 9 π.μ. περιοδεία στο αμαξοστάσιο της ΕΘΕΛ στα Λιόσια και στις 12 μ. στα γραφεία του ΟΑΣΑ με επικεφαλής τον Γιάννη Κιούση, υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 11 π.μ. σε συγκέντρωση στην ΕΛ.ΣΤΑΤ. θα μιλήσει ο Γιάννης Πρωτούλης, μέλος της ΚΕ και υποψήφιος βουλευτής Β’ Αθήνας.
  • Στις 9 π.μ. περιοδεία στις διευθύνσεις της Περιφέρειας Δυτικής Αττικής με επικεφαλής την Βέτα Πανουτσάκου, υποψήφια βουλευτή Α’ Αθήνας.
  • Στις 6 π.μ. περιοδεία στις υπηρεσίες καθαριότητας και πρασίνου του Δήμου Περιστερίου και στις 9 π.μ. περιοδεία στο Δημαρχείο Περιστερίου με επικεφαλής τον Μπάμπη Βορτελίνο,υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 7.30 π.μ. περιοδεία στα ΕΛΤΑ Χαλανδρίου με επικεφαλής τον Βασίλη Βήττο,υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 11 π.μ. περιοδεία στο ΕΚΕΒΕ Φλέμιγκ με επικεφαλής τον Γρηγόρη Λιονή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Αθήνας.
  • Στις 2 μ.μ. σε συγκέντρωση στην FIRSTDATA θα μιλήσει ο Λεωνίδας Σακκάς, υποψήφιος βουλευτής Β’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στα ΕΛΠΕ Ελευσίνας με επικεφαλής τον Γιάννη Καμπάνη, υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 12 μ. σε συγκέντρωση στην ΕΛΠΕΝ ΑΕ θα μιλήσει η Γιώτα Ταβουλάρη, υποψήφια βουλευτής Β’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στην ΒΕΝΕΤΗΣ ΑΕ με επικεφαλής τον Καραντούσα Μανώλη, υποψήφιο βουλευτή Β’ Αθήνας.
  • Στις 10 π.μ. σε συγκέντρωση στο υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης (κτίριο Αχαρνών) θα μιλήσει η Λιάνα Κανέλλη, υποψήφια βουλευτής Α’ Αθήνας.
  • Στις 12 μ. σε συγκέντρωση στην εταιρεία «E-Value» θα μιλήσει ο Αλέκος Περράκης,υποψήφιος βουλευτής Α’ Αθήνας.
  • Στην Αίγινα θα περιοδεύσει ο Γιάννης Ντουνιαδάκης, υποψήφιος βουλευτής Α’ Πειραιά.
  • Στις 8 π.μ. περιοδεία στους παιδικούς σταθμούς του Β’ Διαμερίσματος Πειραιά και στις 6 μ.μ. περιοδεία στα μαγαζιά της Καλλίπολης με επικεφαλής την Ελπίδα Παντελάκη, υποψήφια βουλευτή Α’ Πειραιά.
  • Στις 6 μ.μ. περιοδεία στα μαγαζιά της Υπαπαντής με επικεφαλής τον Σάββα Τσιμπόγλου,μέλος της ΚΕ και υποψήφιο βουλευτή Α’ Πειραιά.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στο ΙΚΑ Κορυδαλλού με επικεφαλής την Κάτια Κρόκου, υποψήφια βουλευτή Β’ Πειραιά.
  • Στις 6 μ.μ. περιοδεία στα μαγαζιά της Χαλκηδόνας με επικεφαλής τον Στέλιο Μπενετάτο, υποψήφιο βουλευτή Β’ Πειραιά.
  • Στις 10.30 π.μ. περιοδεία στη βιοτεχνία αρτοσκευασμάτων «Μανουσάκης» στον Κορυδαλλό με επικεφαλής τον Νίκο Ξουράφη, υποψήφιο βουλευτή Β’ Πειραιά.
  • Στις 10 π.μ. περιοδεία στα μηχανουργεία της Αγίας Σοφίας με επικεφαλής τον Σωτήρη Πουλικόγιαννη, υποψήφιο βουλευτή Β’ Πειραιά. 

ΚΟ Κεντρικής Μακεδονίας
  • Στις 7 μ.μ. στην Πυλαία με ομιλητές την Ελένη Γερασιμίδου και τον Οδυσσέα Μαάιτα, υποψήφιους βουλευτές Β’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 7 μ.μ. στα Κύμινα με ομιλήτρια την Χατζηκυριάκου Λίνα, υποψήφια βουλευτή Β’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 7 μ.μ. στο Πρόχωμα με ομιλητές τους Μωυσίδη Σάββα και Λεοντιάδη Γιώργο, υποψήφιους βουλευτές Β’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 7.30 μ.μ. στο Πολιτιστικό Κέντρο της Τούμπας με ομιλητή τον Γιάννη Δελή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 6 π.μ. στο εργοστάσιο του ΚΡΙ-ΚΡΙ με τον Πέτρο Δίμηζα, υποψήφιο βουλευτή Σερρών.
  • Στις 7 π.μ. στους εργαζόμενους της ΔΕΗ Τσιμισκή με τον Λεωνίδα Στολτίδη, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 7 π.μ. στη ΔΕΗ του Ευόσμου με τον Σάκη Βαρδαλή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 8.30 π.μ. στο Νοσοκομείο Παπανικολάου με τον Σάκη Βαρδαλή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 9 π.μ. στα 53ο και 55ο Δημοτικά Σχολεία Θεσσαλονίκης με τον Γιάννη Δελή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 9 π.μ. στην Τεχνική Υπηρεσία της Περιφέρειας με τον Νίκο Ζώκα, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 10 π.μ. στις αποθήκες του Μασούτη στο Καβαλάρη με την Σοφία Καλαντίδου,υποψήφια βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 10 π.μ. στο Νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ με τον Οδυσσέα Μαάιτα, υποψήφιο βουλευτή Β’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 10 π.μ. στα ιατρεία του ΕΟΠΥΥ της Βέροιας με τις Μαίρη Παπαδοπούλου και Ιωάννα Σοφρόνωφ, υποψήφιες βουλευτές Ημαθίας.
  • Στις 10 π.μ. στο Δήμο Σερρών με τον Μανδάνα Ζήση, υποψήφιο βουλευτή Σερρών.
  • Στις 10 π.μ. στο Νοσοκομείο Σερρών με τις Σαραντίδου Φιλιώ και Σπέντζου Έφη, υποψήφιες βουλευτές Σερρών.
  • Στις 11 π.μ. στο Νοσοκομείο Παπαγεωργίου με επικεφαλής τον Βικέντιο Αντωνάκη, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 11 π.μ. στη Μέριμνα του Παιδιού με τον Σαλπιστή Νίκο, υποψήφιο βουλευτή Πιερίας.
  • Στις 11.30 π.μ. στη Διεύθυνση Επιθεώρησης Μεταλλείων Βορείου Ελλάδος με τον Σάκη Βαρδαλή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 11.30 π.μ. στο Νοσοκομείο Γιαννιτσών με τον Αλέκο Ουγγρίνο, υποψήφιο βουλευτή Πέλλας.
  • Στη 1 μ.μ. στο αμαξοστάσιο του ΟΑΣΘ στη Σταυρούπολη με τον υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης Λεωνίδα Στολτίδη.
  • Στη 1.30 μ.μ. στο εργοστάσιο OHONOSSNACK με τον Σάκη Βαρδαλή, υποψήφιο βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.
  • Στις 8 μ.μ. στα σουπερμάρκετ Κορδελιού Ευόσμου με την Καραμήτρου Ειρήνη, υποψήφια βουλευτή Α’ Θεσσαλονίκης.

Ροδόπη
  • 9 π.μ. εξόρμηση - περιοδεία των υποψήφιων βουλευτών του ΚΚΕ στον οικισμό ΣΑΠΩΝ.
  • 1.30 μ.μ. περιοδεία κλιμακίου της ΤΕ Ροδόπης στη ΒΙΠΕ Κομοτηνής.
  • 7 μ.μ. προεκλογική συγκέντρωση με ομιλητή τον υποψήφιο βουλευτή Επικρατείας Θοδώρη Χιώνη, στην αίθουσα του Επαγγελματικού Βιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ροδόπης.  

Δράμα

  • Στις 10.30 π.μ. περιοδεία στην αγορά από τον Έντζο Ροτσιόλα και την Μαρία Μάλλη.
  • Στις 11 π.μ. περιοδεία στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ από την Μελίνα Περκουλίδου.
  • Στις 10.30 π.μ. ο Σωτήρης Ζαριανόπουλος, υποψήφιος βουλευτής Α΄ Θεσσαλονίκης,θα περιοδεύσει στο εργοστάσιο της ΝΕΟΓΑΛ.
  • Στις 12.30 μ.μ. συνέντευξη Τύπου στο εκλογικό κέντρο του ΚΚΕ στην κεντρική πλατεία, από τον Σωτήρη Ζαριανόπουλο, 

Πέλλα

  • Στις 11.30 π.μ. περιοδεία στο ΚΥ Κρύας Βρύσης, στις 12.30 μ.μ. στο Νοσοκομείο Γιαννιτσών με τον υποψήφιο βουλευτή Αλέκο Ουγγρίνο.
  • Στα Γιαννιτσά το Σάββατο 17 Γενάρη στις 6 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο με ομιλητές τον Σωτήρη Ζαριανόπουλο, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ στην Α΄ Θεσσαλονίκης και ευρωβουλευτή του Κόμματος και τον Αλέκο Ουγγρίνο, υποψήφιο βουλευτή στο νομό.
Λάρισα
  •  Στις 9 π.μ., στο 4ο ΕΠΑΛ, ομιλία με την υποψήφια βουλευτή του ΚΚΕ Κική Θεοδώρου.
  • Στις 10.30 π.μ., περιοδεία στην επιχείρηση «STAFF», ομιλία με την υποψήφια βουλευτήΚική Θεοδώρου.
  • Στις 11 π.μ. ομιλία στην Αγιάμε τους υποψήφιους βουλευτές Ρίζο Μαρούδα και Γιάννη Κασίδα.
  • Στις 11 π.μ. ομιλία στο Συκούριο, με τον υποψήφιο βουλευτή Τάσο Τσιαπλέ.
  • Στις 5 π.μ., περιοδεία στα χωριά Μελία, Μόδιστος και Γλαύκη με τον υποψήφιο βουλευτήΓιάννη Κασίδα.
  • Στις 6 π.μ. περιοδεία στα χωριά Κοκκινοπηλός και Καλύβια, με τον υποψήφιο βουλευτήΔημήτρη Αβρανά.
  • Στις 6 π.μ. περιοδεία στα χωριά Δίλοφο, Ναρθάκιο, Σκοπιά, με στελέχη του ΚΚΕ.
  • Στις 6.30 μ.μ. ομιλία στον Αμπελώνα,με τον υποψήφιο βουλευτή Γιώργο Λαμπρούλη.
  • Στις 7 μ.μ. ομιλία στη Γιάννουλη, με την υποψήφια βουλευτή Μαρία Γαβαλά.
  • Στις 7 μ.μ. σύσκεψη στην Αγιά, με ομιλητή τον υποψήφιο βουλευτή Ρίζο Μαρούδα.
  • Στις 8 μ.μ. στον Τύρναβο, γλέντι και ομιλία με τον υποψήφιο βουλευτή Στέλιο Τσικριτζή.

Τρίκαλα
  • Περιοδεία στο ΚΕΚ Δήμητρα, με επικεφαλής τον Αχιλλέα Σίμο, μέλος του Κεντρικού Συμβουλίου της ΚΝΕ.
  • Στις 7.00 στο Αμαξοστάσιο Δήμου Τρικκαίων, ΔΕΥΑΤ, θα περιοδεύσει ο Γιώργος Καΐκης, υποψήφιος βουλευτής με το ΚΚΕ.
  • Στις 6.00 στην Πηνειάδα, θα περιοδεύσει ο Αχιλλέας Κανταρτζής, υποψήφιος βουλευτής με το ΚΚΕ.
  • Στις 6.00 στα χωριά Παραπόταμο, Λιλή, Φωτάδα ,Ελευθεροχώρι, Αγ. Βησσαρίωνα, θα περιοδεύσει η Βάσω Μπακάση, υποψήφια βουλευτής με το ΚΚΕ.
  • Στις 9.30 π.μ. σε υπηρεσίες της Καλαμπάκας θα περιοδεύσουν οι Αχιλλέας Κανταρτζής καιΛάμπρος Ντουρλιός, υποψήφιοι βουλευτές με το ΚΚΕ.
  • Στις 9.30 π.μ. στην Αποκεντρωμένη Διοίκηση, στο Δασαρχείο και τη ΔΕΗ, θα περιοδεύσει οΓιώργος Καΐκης, υποψήφιος βουλευτής με το ΚΚΕ.
  • Στις 9.30 π.μ. θα περιοδεύσουν στις υπηρεσίες και στη λαϊκή αγορά της Πύλης, η Γεωργία Καπέτη και ο Θανάσης Τσιάμης, υποψήφιοι βουλευτές με το ΚΚΕ.
  • Στις 7 μ.μ. στο Ζάρκο θα περιοδεύσει και θα μιλήσει στο κατάστημα του Βάιου Λιότσιου οΑχιλλέας Κανταρτζής, υποψήφιος βουλευτής με το ΚΚΕ
  • Στις 7.30  μ.μ. θα μιλήσουν σε συγκέντρωση στο καφέ «Ήδιστον» (έναντι νέας εισόδου Νοσοκομείου Τρικάλων), η Γεωργία Καπέτη και ο Λάμπρος Ντουρλιός, υποψήφιοι βουλευτές με το ΚΚΕ.
  • Στις 6 μ.μ. θα περιοδεύσει στο Αρδάνι και θα μιλήσει στο καφενείο Καλόγηρου, ο Θανάσης Τσιάμης, υποψήφιος βουλευτής με το ΚΚΕ,
  • Στις 8 μ.μ. θα μιλήσει στα Τρίκαλα στο καφενείο Τσάτσος (Κανάρη & Δεληγιώργη), οΓιώργος Καΐκης, υποψήφιος βουλευτής με το ΚΚΕ.

Καρδίτσα
  • Στις 9.30 π.μ. περιοδεία στην ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ με την Χαρά Κούτρα, υποψήφια βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 9.30 π.μ. περιοδεία στα καταστήματα με επικεφαλής τον Βαγγέλη Μπούτα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 9.30 π.μ. περιοδεία σε χώρους Υγείας (διαγνωστικά κέντρα -φαρμακεία - ιατρεία), με επικεφαλής την Λήδα Αγγέλου, υποψήφια βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 11 π.μ. περιοδεία σε Φίλια και Μαραχάδες με επικεφαλής τον Γιάννη Τσιούτρα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 6.30 μ.μ. ομιλία στα Γεφύρια από τον Γιάννη Τσιούτρα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 6.30 μ.μ. ομιλία στη Συκεώνα από την Λήδα Αγγέλου, υποψήφια βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 6.30 μ.μ. ομιλία στο Παληοχώρι από τον Βαγγέλη Μπούτα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ,
  • Στις 7.30 μ.μ. ομιλία στο Νέο Ικόνιο από τον Γιάννη Τσιούτρα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 7.30 μ.μ. ομιλία στην Ιτέα από την Λήδα Αγγέλου, υποψήφια βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 7.30 μ.μ. ομιλία στην Κρανιά από τον Βαγγέλη Μπούτα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ.
  • Στις 8 μ.μ. ομιλία στο Γραμματικό από τον Γιάννη Τσιούτρα, υποψήφιο βουλευτή του ΚΚΕ.

Αργολίδα

  • Στις 5.30 μ.μ. στο κέντρο του Άργους η Βασιλική Γκιόκα. 

Μεσσηνία

  • Στις 10.00 στις υπηρεσίες του Δήμου Καλαμάτας θα περιοδεύσουν ο Παναγιώτης Κουφαλάκος και ο Νίκος Διασάκος, υποψήφιοι βουλευτές.
  • Στις 10.00 στις υπηρεσίες του Δήμου Τριφυλίας θα περιοδεύσει ο Σαράντος Κουκούμης, υποψήφιος βουλευτής. 

Κορινθία

  • Στις 13.30 στην πύλη του εργοστασίου «Landis+gyr» στην Κόρινθο κάνει εξόρμηση οΣτέλιος Ντορμπάρης, υποψήφιος βουλευτής. 
  • Στις 18.00 στα χωριά Θαλερό, Καργιώτικα, Συκιά, Γελινιάτκα, του Δήμου Ξυλοκάστρου θα περιοδεύσει ο Γιάννης Κελλάρης, υποψήφιος βουλευτής.

Κεφαλονιά

  • Στις 19.00 στο Λιβάδι θα μιλήσει ο Βαγγέλης Βαλλιάνος, υποψήφιος βουλευτής.
  • Στις 9.00 στις υπηρεσίες και τα καταστήματα θα περιοδεύσει ο Βαγγέλης Βαλλιάνος.

Μαγνησία
  • Στις 10 π.μ. θα περιοδεύσει στη Ν. Ιωνία η Ρ. Λούμα, αυτοαπασχολούμενη.
  • Στις 2.15 μ.μ. στις υπηρεσίες της ΔΟΥ Βόλου θα περιοδεύσει ο Θ. Τσαλούχας, δημοτικός σύμβουλος Βόλου.
  • Στις 5 μ.μ. σε γειτονιές του Καραγάτς θα περιοδεύσει η Ρ. Κωττή - Ρούση, πρόεδρος του Δημοκρατικού Συλλόγου Γυναικών Βόλου.
  • Στις 5.30 μ.μ. σε γειτονιές της Αγ. Παρασκευής θα περιοδεύσει ο Θ. Τσαλούχας, δημοτικός σύμβουλος Βόλου.
  • Στις 7 μ.μ. σε συγκέντρωση στη Ζαγορά θα μιλήσει ο Ν. Αγγελής, αγροτοσυνδικαλιστής.
  • Στις 7 μ.μ. θα μιλήσει σε σύσκεψη ΕΒΕ ο Κ. Στεργίου, πρόεδρος του Συνδικάτου Μετάλλου Μαγνησίας.

Εύβοια

  • 6.30 π.μ. Εξόρμηση στο εργοστάσιο ΜΙΜΙΚΟΣ με τον Γιάννη Τζαβάρα, και την Γεωργία Πύθουλα.
  • 11 π.μ. Περιοδεία στο εργοστάσιο SABO με τον Γιώργο Μαρίνο,τον Αντώνη Κούκουρα και την Γεωργία Πύθουλα.
  • 1.30 μ.μ. Περιοδεία - ομιλία στο εργοστάσιο ΑΙΓΙΣ με τον Γιώργο Μαρίνο, τον Αντώνη Κούκουρα και την Γεωργία Πύθουλα.
  • 6 μ.μ. Περιοδεία στη συνοικία Αγία Ελεούσα Χαλκίδας με τον Αντώνη Κούκουρα.
  • 7 μ.μ. Περιοδεία και συγκέντρωση στο καφενείο του Συρμακέζη στην Αμάρυνθο με την Σοφία Ντούρου.

Βοιωτία 
  • 8 π.μ. Περιοδεία σε σχολεία, με τον Αντώνη Τουλουμάκο.
  • Στον Ορχομενό στην αίθουσα των ΚΑΠΗ στις 7.30 μ.μ., με την Σταυρούλα Τζάνου και τον Νώντα Κοτσικώνα.

Αιτωλοακαρνανία
  • 10 π.μ., ο Δημήτρης Δήμας υποψήφιος βουλευτής, στο εργοστάσιο της «AGRINO».
  • 9.30 π.μ., ο Τίμος Παπανικολάου και ο Βασίλης Νικάκης, υποψήφιοι βουλευτές, στην Πυροσβεστική Υπηρεσία και στο Αστυνομικό Τμήμα Αγρινίου.

Φωκίδα

  • 7 μ.μ Συγκέντρωση στη Γραβιά με τον Γιώργο Ιωσηφίδη.
  • 7 μ.μ Συγκέντρωση - ομιλία στη Δεσφίνα καφενείο «Βάγια» με τον Δρόσο Τσελέ.

Φθιώτιδα

  • 8 π.μ., περιοδεία στη λαϊκή αγορά και τα καταστήματα της Στυλίδας, με τον Γιώργο Οικονόμου.
  • 9 π.μ., περιοδεία στη λαϊκή αγορά της Αταλάντης με τον Παναγιώτη Πολίτη, τον Σπύρο Μπούα και την Ανδριάνα Μπαφούτσου.
  • 6.30 μ.μ., στο Εργατικό Κέντρο Φθιώτιδας, προεκλογική συγκέντρωση και παρουσίαση ψηφοδελτίου του ΚΚΕ στη Φθιώτιδα, θα μιλήσει ο Κώστας Μπασδέκης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και υποψήφιος βουλευτής Φθιώτιδας. 

Ηράκλειο

  • Στις 9 π.μ., στο Δημοπρατήριο Τυμπακίου, με τον Μανώλη Συντυχάκη και τον Μανώλη Καρκαβάτσο.
  • Στις 9.30 π.μ., σε υπηρεσίες της Περιφέρειας και στο ΙΚΑ του Αγίου Μηνά, με τον Νίκο Πατεράκη.
  • Στις 10 π.μ., στο εργοστάσιο Σαβοϊδάκης, με τον Γιάννη Γωνιανάκη.
  • Στις 10.30 π.μ., στις «Μινωικές Γραμμές», με τον Γιώργο Στεφανάκη και τον Μανώλη Δανδουλάκη.
  • Στις 8 μ.μ., στο Πολύκεντρο Νεολαίας του Δήμου Ηρακλείου, σύσκεψη με φορείς του Αθλητισμού, με ομιλητές τον Μανώλη Δανδουλάκη και τον Γιώργο Σκεπάρνη.

Πηγή : 902.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια: